Sprawdź nasz typ dnia na mecz Wolves – Nottingham Forest, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w sobotę 9 grudnia 2023 roku, o godzinie 16:00.

Wilki podniosły się w pozytywny sposób po porażce na wyjeździe z Arsenalem, wygrywając u siebie z Burnley w poprzedniej kolejce 1:0.

Jedyny gol padł w 42. minucie po strzale Hwang Hee-Chan, a gospodarze w pierwszej części meczu mieli więcej posiadania piłki, ale nie pokazali tyle, co goście z Burnley którzy w sytuacjach bramkowych przewyższali gospodarzy.

W drugiej połowie to goście próbowali nawet bardziej dominować, ale tym razem to Wilki miały nieco większe szanse, choć bez dalszej zmiany wyniku.

Defensywny pomocnik Otto (1/0), pomocnik Hodge (1/0) i ofensywny Neto (10/1) są kontuzjowani. Bramkarz Sa (14/0) i lewy obrońca Ait-Nouri (13/0) stoją pod znakiem zapytania.

Nottingham Forest zostało całkowicie ograne ostatnim razem, przegrywając z Fulham 5:0, co pokazało, że na razie nie są daleko od skutecznej walki o utrzymanie.

To Fulham wyglądało bardziej zdecydowanie w pierwszej połowie, obejmując prowadzenie za sprawą Iwobiego i Jimeneza w 30. i 34. minucie, podczas gdy gospodarze nadal kontrolowali sytuację na boisku, a Nottingham z łatwością straciło wówczas kolejne trzy gole.

Była to już czwarta z rzędu porażka Nottingham, który nadal ma sześć punktów straty do walki o utrzymanie.

Napastnik Awoniyi (10/4) jest kontuzjowany, a wątpliwe jest to, że środkowy obrońca Felipe (2/0) i Boly (11/11) zagrają w tym meczu.

Wilki przystąpią do tego meczu jako faworyt i powinny uzasadnić swoją rolę. Nottingham ostatnio nie wykazuje oznak poprawy, właściwie defensywa wygląda raczej słabo i będzie musiało stworzyć coś specjalnego, aby w tym meczu utrzymać konkurencyjność przez cały mecz.