Sprawdź nasz typ dnia na mecz Wolfsburg – Borussia Dortmund, rozgrywany w ramach niemieckiej Bundesligi, we wtorek 8 listopada 2022 roku, o godzinie 18:30.

Wolfsburg po dość słabym początku sezonu w którym zanotował zaledwie jedno zwycięstwo w początkowej części sezou, teraz złapał bardzo dobrą formę i może cieszyć się serią 8 meczów bez porażki z rzędu.

W poprzedniej kolejce Wilki rozbił na wyjeździe Mainz 0:3 po golach Wimmera w 33 minucie oraz Arnolda w 70 i Baku 84 minucie gry. Co ciekawe drużyna gości oddała w tym meczu tylko 3 celne strzały na bramkę, z czego wszystkie znalazły drogę do bramki rywala.

W tabeli Wolfsburg pnie się w górę, bowiem zajmuje już 11 miejsce z dorobkiem 17 punktów po 13 meczach.

Borussia natomiast przystępuje do tego spotkania również po zwycięstwie w takich samych rozmiarach co ich dzisiejsi rywale, pokonując u siebie Bochum. W międzyczasie, Dortmundczycy zapewnili sobie udział w pay-off Ligi Mistrzów zajmując 2 miejsce w grupie G.

W Bundeslidze Borussia traci do lidera – Bayernu Monachium 3 punkty, zajmując obecnie 4 pozycję z dorobkiem 25 oczek.

Zapowiada nam się bardzo ciekawe widowisko dzisiejszego wieczora, ponieważ obie drużyny słyną z ofensywnej gry, a dodatkowo są w optymalnej formie. Wolfsburg w meczu domowym na pewno będzie chciał iść za ciosem by dopisać kolejne 3 punkty, a Borussia czy to u siebie czy na wyjazdach, zawsze gra o pełną pulę.