Sprawdź nasz typ dnia na mecz Winherthur – FC Zurich, rozgrywany w ramach szwajcarskiej Super League, w środę 13 grudnia 2023 roku, o godzinie 20:30.

Winterthur po raz kolejny przegrał w szwajcarskiej Super League, w ostatni weekend z Lugano 2:1.

Po raz kolejny wyglądali na konkurencyjnych, ale zbyt słabi w obronie i właściwie w porównaniu do stworzonych szans Lugano powinno odnieść większe zwycięstwo.

Steffen wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 39. minucie, a Winterthur miał więcej posiadania piłki w drugiej połowie, ale nie pokazał zbyt wiele w ataku, tracąc kolejną bramkę w 89 minucie. Zdołał co prawda zmniejszyć deficyt pod koniec meczu dzięki Balletowi w drugiej minucie doliczonego czasu gry, ale na więcej zabrakło już czasu.

Kontuzjowany będzie środkowy obrońca Lejak (4/0), a także pomocnicy Chiappetta, Araz (7/0) i Jankewitz (11/0).

Zurych wyglądał lepiej przez większą część meczu u siebie z Lucerną, ale zdołał zdobyć jedynie punkt w meczu zremisowanym 1:1 w zeszłe niedzielne popołudnie.

W pierwszej połowie wydawali się znacznie ostrzejsi i bardziej konkretni, ale nie zdołali objąć prowadzenia po wielu niewykorzystanych szansach.

Mimo to Okita wyprowadził ich na prowadzenie w 59. minucie, popełniając błąd, nie kontynuując gry w ten sam sposób. Goście wyrównali wynik w następnej fazie meczu, pozostawiając Zurych bez odpowiedniego czasu na reakcję, ale także bez energii.

Jedynym zmartwieniem gości powinien być prawy obrońca Conciecao (12/0).

Winterthur wykazuje dużą niestabilność w obronie, a ten mecz powinien być dla nich bardzo trudny. Ostatnim razem Zurich zaliczył dość słaby występ, ale teraz na wyjeździe powinien prezentować się jeszcze mocniej w defensywie. Tak czy inaczej, to Zurych powinien wywieźć 3 punkty.