Sprawdź nasz typ dnia na mecz Westerlo – Eupen, rozgrywany w ramach belgijskiej Jupiler League, w piątek 15 grudnia 2023 roku, o godzinie 20:45.

Westerlo zaskoczył nieco, wygrywając 1:2 na wyjeździe z Kortirjk, wykorzystując wówczas większość swoich okazji.

Objęli prowadzenie po jedynej okazji w pierwszej połowie za sprawą Frigana, podczas gdy gospodarze bardzo się starali i stworzyli znacznie więcej, zasługując na wyrównanie w 65. minucie za sprawą Daviesa, ale gdy za dużo zaryzykowali, ponownie zostali ukarani.

Goście zostali nagrodzeni za ducha walki po golu Daciego w 86. minucie, całkowicie zaskakując rywala, który miał przewagę.

Pomocnik Alcocer (1/0) i napastnik El Hari (jak dotąd bez występu) pozostają kontuzjowani. Środkowy obrońca Tagir (10/0) ​​również nie powinien zagrać.

W ubiegłą niedzielę Eupen zasłużenie przegrał u siebie z Genk 1:3.

Sam mecz był jeszcze bardziej otwarty, niż wynika z końcowego wyniku, gdyż goście przejęli inicjatywę i niewiele potrzebowali, aby stworzyć niebezpieczne okazje.

Gospodarze na pewnym poziomie stanęli na wysokości zadania, jednak z biegiem czasu nie byli w stanie wytrzymać presji, która jedynie chwilowo zmniejszyła się za sprawą Charlesa-Cooka w 64. minucie.

Odpadł z gry obrońca Alloh (6/0), pomocnik Lambert (7/0) i napastnik Białek (nie ma jeszcze minut gry). Ofensywa Pantovicia (12.02) stoi pod znakiem zapytania.

Eupen jest obecnie bez zwycięstwa w ostatnich pięciu meczach w Jupiler League i z pewnością potrzebuje teraz punktów. Nie będzie to łatwe, gdyż w Westerlo spotkają się z godnym przeciwnikiem, ale mimo to goście będą kontynuować grę w dość ofensywnym stylu.

Westerlo pozostaje faworytem w tym meczu, ale w obronie jest zbyt zawodne, aby można było mu ufać, jednak oni sami są w stanie strzelić kilka goli.