Sprawdź nasz typ dnia na mecz Werder Brema – Mainz, rozgrywany w ramach niemieckiej Bundesligi, w sobotę 15 października 2022 roku, o godzinie 15:30.

Werder pozytywnie zaskoczył w poprzedniej kolejce, na wyjeździe przeciwko faworyzowanemu Hoffenheim, kiedy zagrali bardziej kreatywni i odnieśli zwycięstwo 1:2.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1 i chociaż goście byli bardziej pasywną stroną, w drugiej części gry, byli w stanie wykonać zadanie, gdy strzelili kolejną bramkę z rzutu karnego w w końcówce spotkania.

Werder zajmuje 5. miejsce w tabeli Bundesligi, mając obecnie pięć punktów straty w porównaniu do prowadzącego Union Berlin.

Gospodarzom zabraknie defensywnego pomocnika Salifou, a także pomocników Mboma, Rappa (5/0) i ofensywnego Dinkciego.

Mainz ostatnio wyraźnie ma problemy, ponieważ są obecnie w pięciomeczowej passie bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach, prezentując się bardzo skromnie ostatnim razem u siebie z Lipskiem, kiedy zdobyli punkt w remisie 1:1.

Gospodarze objęli prowadzenie po golu Ingvartsena w 45 minucie, ale niestety dla nich obniżyli posiom swojej gry w drugiej połowie i pozwolili gościom wyrównać w 80 minucie, po prostu nie będąc wystarczająco wytrwałym, aby w tym starciu zdobyć komplet punktów.

Mainz plasuje się na 12. miejscu w tabeli, jak wspomniałem powyżej, od jakiegoś czasu ma problemy z formą.

Środkowy obrońca Leitsch (7/0), napastnik Burkardt (5/0) i Mustapha (5/0) nie zagrają.

Gospodarze z pewnością wkraczają w to starcie z podwyższonym morale po dwóch zwycięstwach w Bundeslidze i dość trudno jest wyobrazić sobie, jak nie robią tutaj wszystkiego, co w ich mocy, aby przedłużyć pozytywny bieg.

Poza tym wyglądają lepiej w tym sezonie w porównaniu z Mainz i przy odpowiednim podejściu powinni być w stanie odnieść zwycięstwo, a przynajmniej być bardzo blisko niego w nadchodzącym spotkaniu.