Sprawdź nasz typ dnia na mecz Viborg – Lungby, rozgrywany w ramach duńskiej Superligi, w piątek 28 lipca 2023 roku, o godzinie 19:00.

Viborg poniósł dość przekonującą porażkę podczas swojej ostatniej podróży do faworyzowanego Nordsjaelland, ponieważ nie udało im się być wystarczająco konkurencyjnym kończąc spotkanie wynikiem 4:1.

Goście lepiej otworzyli mecz i już na początku meczu wyszli na prowadzenie po golu Sondergaardema, jednak nie wykorzystali rozpędu, bo pozwolili gospodarzom na całkowite przejęcie kontroli, a potem stracili aż cztery gole.

Obrońca Lauritsen i pomocnik Vester są kontuzjowani. Wątpliwe są występy obrońcy Zaletela i pomocnika Gronninga.

Lyngby otworzyło nowy sezon od porażki 1:2 u siebie z faworyzowaną Kopenhagą, będąc do pewnego stopnia równorzędnym rywalem, jednak nie na tyle kreatywnym, by potencjalnie sprawić tutaj niespodziankę.

Gospodarze przegrywali 0:2 po pięćdziesięciu sześciu minutach, jak wcześniej wspomniano, kilka razy groźnie atakując, ale udało im się tylko zredukować straty po golu Finnbogasona dopiero w 72 minucie.

Nie powinni mieć nowych zmartwień związanych z kontuzjami.

Jest jeszcze za wcześnie, aby w pełni obiektywnie oceniać ich formę, ale sądząc po ich pierwszym występie, ta dwójka z pewnością ma środki, by ożywić sytuację w tym meczu i chociaż Viborg pozostaje zdecydowanym faworytem, ​​jest wysoce wątpliwe, czy będą być w stanie zakończyć mecz z czystym kontem.