Sprawdź nasz typ dnia na mecz Verona – Salernitana, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w sobotę 30 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00.

Verona zdobyła bardzo potrzebne trzy punkty w wygranym 2:0 u siebie meczu z Cagliari w poprzedniej kolejce.

Wynik ten plasuje ich na tę chwilę nad strefą spadkową, ale nie ma wątpliwości, że gospodarze dążą do kolejnego pozytywnego wyniku w meczu z Salernitaną, aby wejść w nieco spokojniejszy okres.

Ich zwycięstwo było w dużej mierze zasłużone w meczu z Cagliari, ponieważ podkręcili tempo w drugiej połowie, a w konsekwencji wykluczenia zawodnika Cagliari na początku drugiej połowy, gospodarzom grało się o wiele łatwiej. Ngonge i Djurić strzelili gole, co dało im w sumie zasłużone zwycięstwo.

Pomocnik Duda (15/1) jest zawieszony, gospodarzom brakuje także kontuzjowanego środkowego obrońcy Magnaniego (14/0). Wątpliwe są występy prawego obrońcy Faraoni (11/0) i pomocnika Serdara (8/0).

Salernitana miała trochę szczęścia w ostatnim meczu u siebie z AC Milan 2:2, szczęśliwie wykorzystując swoje szanse, ale miała również sporo szczęścia w obronie.

Mimo że był to nieco szczęśliwy wynik dla Salernitany, nie ma wątpliwości, że zostali nagrodzeni za ducha walki i rzeczywiście zasłużyli na taki wynik pomimo poważnej presji ze strony Milanu w ciągu ostatnich trzydziestu minut.

Gole Fazio w końcówce pierwszej i Candrevy na początku drugiej odsłony odwróciły ich wynik i z pewnością taki wynik na chwilę podniósł ich morale. Wciąż jednak tracą pięć punktów do bezpiecznej strefy.

Bramkarz Fiorillo (1/0) jest zawieszony, gościom brakuje także kontuzjowanego bramkarza Ochoa (11/0) i napastnika Dia (13/4).

Obie drużyny przystąpią do tego meczu z dobrymi wynikami, które poprawiają morale, ale gospodarze powinni jeszcze wiele osiągnąć. Verona pokazała jak dotąd więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o dyscyplinę taktyczną i ogólnie zachowanie w defensywie.