Sprawdź nasz typ dnia na mecz Valencia – Atletico Madryt, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w sobotę 16 września 2023 roku, o godzinie 16:15.

Po dwóch początkowych zwycięstwach nad Sevillą i Las Palmas Valencia podnosi się po dwóch porażkach – u siebie z Osasuną i na wyjeździe z Alaves, przekonując się, że ich forma nie jest na pożądanym poziomie.

Nawet te zwycięstwa były w pewnym sensie niezasłużone, ponieważ wydawali się nieco niekreatywni i bezsilni, by odpowiedzieć Alaves w ostatnim meczu, mimo że przegrywali już od szóstej minuty.

Napastnik Alberto Mari i środkowy obrońca Gabriel Paulista (3/0) są kontuzjowani.

Atletico Madryt zagrało mecz, który warto zapamiętać, gdyż przed przerwą na mecze międzynarodowe udało im się strzelić siedem goli na wyjeździe z Rayo Vallecano.

Świetnie rozpoczęli mecz, zdobywając bramkę już w drugiej minucie, świetnie wykorzystując swoje szanse w kontratakach, a z piłką przy nodze wyglądali na znacznie bardziej zrelaksowanych i bardziej bezpośrednich.

Obrońca Jose Gimenez i ofensywny Vitolo pauzują od początku sezonu. Ofensywny Lino (2/0), Depay (3/2) i pomocnik Koke (1/0) nie powinni być brani przy ustalaniu składu.

Nawet bez zwycięstwa na wyjeździe z Vallecano, Atletico Madryt na początku sezonu wygląda na znacznie bardziej kompletny, konkretny i zdecydowanie mocniejszy zespół. Valencia powinna mieć dość trudne zadanie, aby utrzymać konkurencyjność przeciwko tak mocnemu składowi.