Sprawdź nasz typ dnia na mecz Urugwaj – Kolumbia, rozgrywany w ramach Copa America 2024, w czwartek 11 lipca 2024 roku, o godzinie 02:00.

Urgwaj wykazał się wielką wolą walki i determinacją, pokonując w sobotni wieczór po rzutach karnych jednego z faworytów turnieju – Brazylię.

Byli pod pewną presją ze strony Brazylii, ale tylko jeśli chodzi o posiadanie piłki, podczas gdy w rzeczywistości to oni wyglądali bardziej konkretnie, mając więcej szans na zdobycie gola w całym meczu.

Teraz morale są wysokie, zwłaszcza, że ​​udało im się zachować czyste konto, mimo że w ostatnich dwudziestu minutach grali w osłabieniu.

Nunez poprowadzi atak w formacji 4-2-3-1. Środkowy obrońca Araujo został zmuszony do opuszczenia boiska w meczu z Brazylią i pozostaje kontuzjowany. Prawy obrońca Nandez jest zawieszony.

Kolumbia miała łatwiejszą drogę do półfinału, pokonując Panamę imponującym wynikiem 5:0 w ten sam sobotni wieczór.

Wszystko zakończyło się po zaledwie piętnastu minutach gry, gdy Kolumbijczycy uzyskali dwubramkowe prowadzenie za sprawą Cordoby i Rodrigueza (karny), a Diaz podwyższył na 3:0 jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, co sprawiło, że druga połowa była o wiele bardziej spokojna.

Mimo że już wtedy drużyna miała niemal zaklepany awans, Kolumbijczycy zdobyli jeszcze dwie bramki w ostatnich dwudziestu minutach meczu: za sprawą Riosa i kolejnego rzutu karnego, wykorzystanego przez Miguela Borję.

Rodriguez, Cordoba i Diaz prowadzą atak w stylu 4-3-3. Środkowy obrońca Lucumi jest wątpliwy, ale i tak mogliby zdecydować się na ten sam skład wyjściowy, co przeciwko Panamie.

Ten mecz zostanie rozstrzygnięty w szczegółach, jednak uważam, że Urugwajczycy mają większą wiedzę taktyczną i doświadczenie w takich przypadkach. Remis jest prawdopodobny, podobnie jak rzuty karne, przy czym żadna z drużyn nie ryzykuje wiele, ale jeśli któraś z drużyn ma zwyciężyć, to z pewnością będą to Urugwajczycy.

DATA: 11 lipca 2024, godz. 02:00

TYP: 1 (DnB)