Sprawdź nasz typ dnia na mecz Ukraina – Macedonia Pn., rozgrywany w ramach eliminacji EURO 2024, w sobotę 14 października 2023 roku, o godzinie 15:00.

Ukraina w poprzednim meczu dzielnie walczyła z Włochami na wyjeździe, ale ostatecznie przegrała ten mecz 2:1. Przegrywali 2:0 po 29 minutach, ale udało im się strzelić kontaktową bramkę jeszcze przed przerwą. Na więcej nie było ich jednak stać tego dnia.

Ukraińcy trafili do bardzo silnej grupy z Anglią i Włochami. Anglicy są już poza zasięgiem, ale Włosi mają aktualnie tyle samo punktów w dorobku co Ukraina, więc dopóki piłka w grze nasi wschodni sąsiedzi będą walczyć o drugą pozycję.

Macedonia również ma na koncie 7 oczek, wygrywając poprzedni mecz wyjazdowy z Maltą 0:2, czym przerwali passę 3 meczów bez zwycięstwa. Tak na prawdę tę 7 punktów uzbierali po dwóch zwycięstwach z Maltą oraz remisie z Wochami u siebie.

Ukraińcy grają ten mecz de facto na wyjeździe, bo w Pradze, ale mimo to są zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Uważam, że mają silniejszy zespół niż Macedończycy i wygrają to spotkanie.