Sprawdź nasz typ dnia na mecz Toulouse – Lyon, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w piątek 14 kwietnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Tuluza pozytywnie zaskoczyła w ostatniej kolejce faworytów z Montpellier, kiedy wykazali się większą determinacją i odnieśli zwycięstwo 1:2.

W dość wyrównanym spotkaniu goście okazali się nieco bardziej skoncentrowani w końcówce, zdobywając dwa gole za sprawą Dallingi w 31 i Chaibi w 85 minucie.

Tuluza zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli Ligue 1, w bezpiecznej odległości od strefy spadkowej, ale nie jest w stanie walczyć o wejście do europejskich pucharów.

Napastnik Healey (3/1) nie zagra w tym meczu. Napastnik Ratao (23/5) jest na razie wątpliwy.

Lyon nie tracił nadziei na zakwalifikowanie się eo europejskich pucharów w tym sezonie, ponieważ zagrał bardzo dobre spotkanie w ostatniej rundzie u siebie z Rennes, pokonując ich 3:1.

Mecz nie rozpoczął się dla nich zgodnie z planem, ponieważ gospodarze stracili bramkę na początku meczu – w 11 minucie, ale mimo to wyglądali całkiem przekonująco w drugiej części i całkowicie odwrócili losy meczu po golach Tolisso, Lacazette i Barcoli.

Lyon zajmuje 7. miejsce w tabeli z pięcioma punktami mniej w porównaniu do kwalifikującego się do Ligi Konferencji Lille.

Prawy obrońca Gusto (17/0) i napastnik Sarr (9/1) nie zagrają w drużynie gości.

Matematyka jest dość prosta dla gości w nadchodzącym meczu, można śmiało powiedzieć, że są przed jednym z decydujących meczów, ponieważ muszą wygrać, jeśli chcą utrzymać swoje kontynentalne nadzieje w zasięgu ręki.

Od jakiegoś czasu prezentują się całkiem nieźle w Ligue 1, ciesząc się godną pozazdroszczenia passą bez porażki, a mając oczywiście wyższą motywację, nie ma wielu powodów, by mieć wątpliwości co do ich zdolności do zdobycia trzech punktów.