Sprawdź nasz typ dnia na mecz Torino – Citadella, rozgrywany w ramach Pucharu Włoch, we wtorek 18 października 2022 roku, o godzinie 21:00.

Torino przystępuje do tego starcia Copa Italia po ostatnich problemach w Seria A, ponieważ nie udało im się osiągnąć pozytywnego wyniku w pięciu kolejnych meczach, przegrywając swój ostatni u siebie z Juventusem 1:0.

Gospodarze grali dość mało kreatywnie i zostali ukarani w 74. minucie po strzale Vlahovicia, mimo że goście też nie grali tak dobrze jak się tego od nich oczkuje, więc być może remis byłby, przynajmniej moim zdaniem, najsprawiedliwszym wynikiem.

Torino znajduje się obecnie na 11. miejscu w tabeli, w bezpiecznej odległości od strefy spadkowej, przynajmniej na razie.

Pomocnik Ricci (4/0) i ofensywni gracze Pellegri (7/0) i Sanabria (9/2) nie powinni zagrać w dzisiejszym meczu.

Cittadelli nie udało się uzasadnić roli niewielkiego faworyta w ostatnim meczu u siebie ze Spal, kiedy zdobyli tylko punkt w remisie 0:0.

Gospodarze grali z zawodnikiem mniej na boisku od 44. minuty, ale mimo to stworzyli kilka przyzwoitych okazji w drugiej części gry, ale niestety dla nich brakowało im większej ostrości na finiszu, by wykonać zadanie.

Cittadella zajmuje 14. miejsce w tabeli Serie B, z zaledwie dziesięcioma punktami zebranymi od początku sezonu.

Obrońca Ciriello odpada jako długoterminowy nieobecny, brakuje im również pomocnika Mazzocco (2/0) i napastników Embalo (2/0) i Baldiniego (6/2).

Różnica w jakości między ligami niezaprzeczalnie daje ogromną przewagę gospodarzom w nadchodzącym starciu i całkiem rozsądne jest założenie, że włożą oni maksymalny wysiłek w zdobycie biletu do kolejnej rundy.

Jak wspomniałem, nie są oni u szczytu możliwości, ale są zdecydowanie zdolni do zrobienia tego, co konieczne, a zakończenie rozgrywek na tym wczesnym etapie byłoby dla nich katastrofą.