Sprawdź nasz typ dnia na mecz Stuttgart – Darmstadt, rozgrywany w ramach niemieckiej 1. Bundesligi, w piątek 22 września 2023 roku, o godzinie 20:30.

Zwycięstwa u siebie z Bochum oraz Freiburgiem nie były dla kibiców Stuttgartu aż tak dużym zaskoczeniem, jednak zwycięstwo 1:3 na wyjeździe, w ostatnim meczu z Mainz było niespodzianką i świetną podstawą piłkarzy Stuttgartu.

Po bardzo pasywnej pierwszej połowie to goście wykazali się ostrzejszą grą w dalszej części spotkania, obejmując prowadzenie po golu Guirassy i mimo wyrównania, w ostatnich dwudziestu minutach wykazali się znacznie większą energią, zdobywając jeszcze dwa gole po strzałach Guirassy’ego.

Napastnik Jeong (3/0) jest poza kadrą meczową z powodu kontuzji podobnie jak pomocnik Nartey. Lewy obrońca Vagnoman i napastnik Undav (1/0) nie są pewni występu.

Darmstadt zdobył swój pierwszy punkt w Bundeslidze, remisując z Gladbach w ubiegły niedzielny wieczór 3:3. Trzeba jednak przyznać, że mają powody do rozczarowania, mając prowadzenie 3:0 po 33 minutach i wyglądając znacznie lepiej.

Jednak wszystko zmieniło w 49. minucie, gdy zaczęli grać w 10, a Gladbach dominował w drugiej połowie, również nie wykorzystał rzutu karnego i w sumie miał powody, by czuć rozgoryczenie, że w ciągu ostatnich piętnastu minut całkowicie nie odwrócił wyniku.

Obrońca Maglica (4/1) jest zawieszony. Kontuzjowani są środkowy obrońca Zimmermann (2/0) i prawy obrońca Bader (3/0). Pomocnik Kempe (3/0) i napastnik Hornby (2/0) stoją pod znakiem zapytania.

Stuttgart jest całkiem zadowolony z początku sezonu, a Darmstadt nie wydaje się zespołem, który byłby w stanie zepsuć im kolejną okazję do świętowania.

Gospodarze są po prostu zbyt skuteczni dla gości i tym razem powinni mieć całkiem pozytywny wieczór. Darmstadt wygląda na zbyt pasywnego na wyjazdach, aby dorównać rywalowi.