Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sturm Graz – LASK Linz, rozgrywany w ramach austriackiej Bundesligi, w sobotę 5 sierpnia 2023 roku, o godzinie 19:30.

Sturm Graz nie mógł sobie wymarzyć lepszego meczu na otwarcie sezonu, ponieważ w ubiegłą niedzielę zdecydowanie wygrał na wyjeździe z Austrią Wiedeń 0:3.

Lepiej weszli w mecz, gdyż Gazibegović wyprowadził ich na prowadzenie w 9. minucie, natomiast gospodarze grali o jednego zawodnika mniej od 34 minuty. Przed przerwą na 0:2 podwyższył Włodarczyk, a wynik meczu ustalił w 60 minucie Affengruber.

Gospodarze nie martwią się w tym meczu świeżymi kontuzjami.

LASK był faworytem w meczu przeciwko Rapidowi Wiedeń, ale co zaskakujące, nie pokazał tak wiele w remisie 1:1. Sam mecz był dość otwarty, a goście mieli więcej okazji, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy to oni również objęli prowadzenie.

Mimo to to gospodarze wykazali się dużą determinacją i zdołali wyrównać w piątej minucie doliczonego czasu gry dzięki Luckenederowi.

Obrońcy Ba, Wiesinger i napastnicy Taoui i Anselm nie zagrają.

Sturm jest teraz lekkim faworytem po pierwszej rundzie, ale szans LASK nie należy wcale przekreślać. Pozostają bardzo niebezpieczni w ofensywie i na pewno znajdą sposób, aby znaleźć drogę do bramki przeciwników, wcześniej czy później.