Sprawdź nasz typ dnia na mecz Strasbourg – Lens, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w piątek 29 września 2023 roku, o godzinie 21:00.

Strasburg może być bardzo usatysfakcjonowany zdobyciem trzech punktów w meczu z Metz w ubiegły weekend dzięki niewielkiemu zwycięstwu 1:0.

Jedyny gol padł w 83. minucie za sprawą Diarry. Większość czasu gra wyglądała bardzo pasywnie, a Metz kreował nieco więcej sytuacji, ale nie w konkretny sposób.

Strasburg znajduje się obecnie w strefie europejskiej i ma zaledwie trzy punkty straty do liderów z Brest.

Pomocnik Sissoko (5/0) i obrońca Fila nie zagrają w tym meczu.

Lens odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie w poprzednim meczu, wygrywając u siebie z Tuluzą 2:1.

Po raz kolejny musieli gonić wynik, ale pokazali ducha walki w idealny sposób, odwracając wynik dzięki bramkom Saida i Guilavogiu w drugiej połowie.

Na razie Lens prezentuje się dość słabo, ze zwycięstwem, remisem i czterema porażkami w nowym sezonie.

Pomocnik Costa (3/0) jest kontuzjowany, podobnie jak obrońca Haidara (3/0) oraz długo nieobecni bramkarz Farinez i pomocnik Cabot.

Mimo że Lens pozostaje drużyną charakteryzującą się nieco większym indywidualnym poziomem jakości, z przyjemnością będę tu obstawiał gospodarzy. Pokazali znacznie więcej i przed własnymi kibicami nie powinni cofać się przeciwko Lens, który nie zrobił wrażenia, zwłaszcza w obronie. Nawet jeśli goście wyjdą na prowadzenie, Strasburg ma wiele możliwości, aby odpowiedzieć.