Sprawdź nasz typ dnia na mecz Stal Mielec – Warta Poznań, rozgrywany w ramach polskiej Ekstraklasy, w poniedziałek 23 października 2023 roku, o godzinie 19:00.

Stal Mielec nie spisuje się tym sezonie zbyt dobrze, po 11 kolejkach plasuje się na 12 pozycji z 12 punktami na koncie, a ich przewaga nad strefą spadkową wynosi 3 punkty.

W poprzednim meczu Mielczanie przegrali na wyjeździe z Widzewem Łódź 1:0, po golu Ciganiksa w 73 minucie gry, i była to już trzecia z rzędu porażka ligowa dla Stali.

W czasie przerwy na reprezentację Stal grała mecz towarzyski z Wisłą Kraków, który zremisowała 1:1.

Warta Poznań spisuje się podobnie do ich dzisiejszych rywali, zajmując miejsce niżej niż Stal, ale mając na koncie tylko 10 punktów.

Warta przystępuje do dzisiejszego meczu po remisie z Koroną Kielce na wyjeździe 1:1, czy przerwała fatalną serię 3 kolejnych przegranych meczów w Ekstraklasie.

Spotykają się dziś dwa zespoły, które nie prezentują zbyt dobrej formy w ostatnim czasie, mają pewne problemy w ofensywie, a co za tym idzie strzelają mało bramek. Dodatkowo w 7 poprzednich meczach pomiędzy tymi zespołami padło mniej niż 2.5 gola. Dzisiaj nic nie zapowiada, by było inaczej.