Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sogndal – Grorud, rozgrywany w ramach norweskiej OBOS-ligen, w poniedziałek 11 lipca 2022 roku, o godzinie 18:00.

Sogndal wyglądał nieco lepiej przez większość starcia, ale w poprzedniej kolejce nie udało mu się wygrać z Fredrikstad remisując ostatecznie 1:1.

Objęli nawet prowadzenie, dzięki bramce Gunnarssona na początku drugiej połowy, całkowicie zasłużenie, jednak to goście pokazali nieco więcej od tego czasu i ostatecznie zdobyli potrzebnego gola w 78. minucie.

To była ich druga gra bez zwycięstwa po przyzwoitym poprzednim pozytywnym bilansie, a aktualnie plasują się zaledwie kilka punktów poniżej strefy Play-off o awans.

Środkowy obrońca Ove Roseth (9/1), lewy obrońca Egil Flo (6/0) nie zagrają w dzisiejszym meczu, a defensywny pomocnik Blarud (11/1) nie jest pewny występu.

Drużyna Grorud miała wielką okazję, aby zdbyć potrzebne punkty u siebie przeciwko Sandnes, ale nie zdołali ugrać nawet punktu, przegrywając ten mecz 1:3.

Mieli większe posiadanie piłki, ale nie byli ani trochę kreatywni, ani konkretni, jeśli chodzi o stworzone szanse. Wręcz przeciwnie, to goście wykorzystywali niemal każdą stworzoną okazję.

To była czwarta z rzędu porażka Groruda, i aktualnie znajdują się w strefie spadkowej, plasując się na ostatnim miejscu z kilkoma innymi drużynami, które do tej pory zdobyły tylko sześć punktów.

Pomocnik Mankowitz (13/2) jest zawieszony. Drużyna nie może liczyć także na środkowego obrońcę Bredeli (9/0) i napastnika Elsebatungena (9/0), natomiast środkowy obrońca Fredriksen Bjerglerud (6/0) nie jest pewny występu.

Sogndal vs Grorud H2H
18.09.21 Grorud vs Sogndal 1:2
17.07.21 Sogndal vs Grorud 1:0
21.11.20 Sogndal vs Grorud 2:1
13.07.20 Grorud vs Sogndal 3:1

Grorud sprawiał tu i ówdzie kilka niespodzianek, nie przegrywając i był skuteczny w niektórych fazach swoich meczów, jednak wydaje się, że powoli zderzają się z rzeczywistością. Seria czterech porażek z rzędu zostanie tu łatwo przedłużona, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a Sogndal potraktuje ten mecz tak poważnie, jak powinien.