Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sochaux – Cean, rozgrywany w ramach frnacuskiej Ligue 2, w piątek 20 stycznia 2023 roku, o godzinie 18:30.

Sochaux nie wykazało się większą kreatywnością, jeśli chodzi o ich ostatni mecz na wyjeździe z Le Havre, kiedy odnieśli niewielką porażkę 1:0, prawdopodobnie zasługując moim zdaniem na zdobycie przynajmniej punktu.

Goście strzelili niefortunnego samobójczego gola w 76 minucie, mając kilka dobrych okazji w drugiej części gry, by nieco urozmaicić spotkanie, jednak zabrakło im tego ostatniego akcentu w końcówce, by uzyskać lepszy wynik.

Sochaux zajmuje 4. miejsce w tabeli, wciąż jest w grze o awans, ponieważ ma tylko trzy punkty mniej niż drugie w tabeli Bordeaux.

Obrońca Ozornwafor (3/0), pomocnicy Weissbeck (16/3), De Sa (11/0) i napastnicy Mayenda (3/)) i Tebily (7/0) nie zagrają w dzisiejszym meczu.

Caen przyzwoicie zaprezentowało się w ostatniej rundzie u siebie ze wspomnianym wcześniej Bordeaux, które zdobyło punkt w meczu 2:2, będąc zdeterminowane, by za wszelką cenę uniknąć porażki.

Po pierwszej części nie wyglądało to dla nich najlepiej, bo przegrywali 0:2, ale z szatni wyszły wyraźnie bardziej zmotywowane. Gospodarze zmniejszyli straty po golu Mendy we wczesnej fazie drugiej części, a posiadanie gracza więcej od 68 minuty meczu zwiększyło ich szanse na odwrócenie losów meczu, co zrobili dzięki Adbiemu, który był skuteczny w ostatnich dziesięciu minutach.

Caen zajmuje obecnie 9. miejsce w rankingu Ligue 2, mając pięć punktów mniej niż ich przeciwnik w nadchodzącym starciu.

Brakować im będzie zawieszonego pomocnika Court (6/0). Obrońca Obiang (11/0), pomocnik Saletros (jak dotąd nie grający) i napastnik Bassette (4/0) powinni pozostać poza składem.

Sochaux boryka się ostatnio z drobnymi problemami, gdyż nie udało im się zanotować pozytywnego wyniku w dwóch ostatnich występach, ale oba mecze grali na wyjazdach, gdzie generalnie nie błyszczą.

Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ mają przewagę własnego boiska, co zdecydowanie sprowadza ich z powrotem do roli faworytów, mając za sobą fanów, gospodarze powinni być w stanie znaleźć sposób, aby wygrać ten mecz, lub przynajmniej uniknąć porażki.