Sprawdź nasz typ dnia na mecz Słowenia – Kazachstan, rozgrywany w ramach eliminacji EURO 2024, w poniedziałek 20 listopada 2023 roku, o godzinie 20:45.

Słowenia w poprzednim swoim meczu eliminacyjnym mogła zapewnić sobie awans na EURO, ale było to niezwykle trudne zadanie. Słoweńcy rywalizowali bowiem na wyjeździe z Danią, i mimo porażki 2:1, zaprezentowali się całkiem nieźle na tle bardzo mocnego rywala.

Do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1, po golach Maehle w 26 minucie oraz Janza w 30 minucie gry. Po przerwie dominowali Duńczycy, którzy nie pozwolili za wiele swoim przeciwnikom, strzelając zwycięskiego gola w 54 minucie za sprawą Delaneya.

Tym samym Duńczycy są już pewni awansu z 22 punktami na koncie. Za nimi plasuje się Słowenia mając 3 punkty mniej, a Kazachstan który przed ostatnią kolejką spotkań również nie jest bez szans mając tylko 1 punkt straty do Słowenii.

Kazachowie nad wyraz dobrze prezentują się w tych eliminacjach, mając bilans 6 zwycięstw oraz 3 porażki.

W poprzednim meczu Kazachowie wygrali u siebie z San Marino 3:1.

Mimo, że Słowenii wystarczy tylko remis do awansu, uważam, że ich zespół jest bez wątpienia klasę lepszy od Kazachstanu i w meczu domowym bez wątpienia powinni bez większych problemów uporać się z przeciwnikami.