Sprawdź nasz typ dnia na mecz Słowenia – Austria, rozgrywany w ramach Ligi Narodów UEFA, w piątek 6 września 2024 roku, o godzinie 20:45.

Słowenia pozostawiła naprawdę dobre wrażenie jak na swój poziom na EURO, remisując we wszystkich trzech meczach w fazie grupowej – nie będąc zdecydowanie słabszą drużyną w żadnym z nich.

To podejście zostało utrzymane w 1/8 finału, kiedy przyszło im grać z Portugalią i ponownie udało im się doprowadzić do remisu, weszli w dogrywkę i stawili wielki opór Portugalczykom, którzy wygrali dopiero w rzutach karnych.

Tym razem poza składem znaleźli się bramkarz Belec (21/0, APOEL), obrońcy Karnicnik (32/2, Celje), Blazic (32/0, Lech Poznań), pomocnicy Verbic (61/6, Panathinaikos), Zajc (39/8, Tuluza) i napastnik Zahovic (15/0, Górnik).

W meczach EURO 2024, po porażce z Francją Austria zaprezentowała się naprawdę dobrze w meczach z Polską i Holandią, wygrywając oba mecze, jednak straciła impet w 1/8 finału.

Przez całą fazę grupową wydawali się jedną z drużyn w najlepszej formie, ale stracili bramkę już w pierwszej minucie meczu z Turcją w 1/8 finału, który zupełnie potoczył się wbrew ich planom, mimo że to oni stanowili większe zagrożenie przez cały mecz, ostatecznie przegrywając tę potyczkę 1-2.

Bramkarz Bachmann (14/0, Watford), Lindner (37/0, Union Royale), obrońcy Trauner (13/2, Feyenoord), Lainer (39/2, Gladbach), pomocnik Kainz (28/1, Koln) oraz napastnicy Gregoritsch (59/16, Fryburg), Weimann (25/2, WBA) nie zagrają w porównaniu z poprzednimi powołaniami.

Jeśli obie drużyny zagrają w podobny sposób jak na EURO to ten mecz powinien być bardzo ciekawy. Austriacy powinni zwiększyć tempo, a Słoweńcy są zdolni do mocnej gry ofensywnej.

DATA: 6 września 2024, godz. 20:45