Sprawdź nasz typ dnia na mecz Slovan Bratysława – Maccabi Haifa, rozgrywany w ramach eliminacji Ligi Mistrzów UEFA, w środę 9 sierpnia 2023 roku, o godzinie 20:30.

Slovan Bratislava przetrwał do tej pory w Lidze Mistrzów, ale Maccabi Haifa powinno być teraz dla nich zbyt dużym wyzwaniem.

Mistrz Słowacji nie wygląda najlepiej w nowym sezonie, starając się powrócić do dobrej formy i złapać swój rytm gry.

Po zwycięstwie 1:0 na wyjeździe z Zrinjskim w poprzedniej rundzie, u siebie prowadząc 2:0, dali sobie wbić dwie bramki, pozwalając na wyrównanie w końcówce. Ich początek w krajowej lidze również nie był udany, z remisami w meczach z Koszycami i Bańską Bystrzycą.

Kapitan drużyny i pomocnik Weiss jest zawieszony. Napastnik Cavric, a także prawy obrońca Blackman powrócili do gry, natomiast ofensywny Adler pozostaje kontuzjowany.

Maccabi Haifa dominowało z Maltańskim Hamrun w pierwszej rundzie eliminacji, wygrywając w dwumeczu 6:1, ale mieli więcej problemów w kolejnym dwumeczu, przegrywając 1:0 z Sheriff Tiraspol w pierwszym meczu w Mołdawii, w meczu, w którym pokazali więcej niż przeciwnicy.

U siebie też przegrywali, ale szybko wyrównali i udało im się wrócić do gry po golu dającym prowadzenie w 85 minucie, wywalczając awans w dogrywce z dwoma zdobytymi bramkami.

Ogólnie rzecz biorąc, byli znacznie bardziej dominujący i zdecydowanie zasłużyli na awans jeszcze przed dogrywką.

Pomocnik Zaarura nadal jest zawieszony. Lewy obrońca Menahem prawdopodobnie nie zagra.

Maccabi miało problemy ze znalezieniem odpowiedniego rytmu w poprzedniej rundzie, ale grali przeciwko bardziej zaciętemu przeciwnikowi niż Slovan wydaje się być w tej chwili. Zwycięstwo gospodarzy wydaje się mało prawdopodobne po tym, co widzieliśmy w pierwszych dwóch rundach obu drużyn.