Sprawdź nasz typ dnia na mecz Slavia Praga – AC Milan, rozgrywany w ramach Ligi Europy UEFA, w czwartek 14 marca 2024 roku, o godzinie 18:45.

Biorąc pod uwagę fakt, że od 26. minuty, kiedy Diouf został wyrzucony z boiska, grali o jednego zawodnika mniej, Slavia Praga może zadowolić się porażką 4:2 w pierwszym meczu.

Skuteczny występ pomimo porażki czeskiej drużyny, która na szczęście nie potrzebowała wiele, aby strzelić gole. Po 65 minutach Slavia przegrywała tylko 3:2, ale w 85 minucie wynik ustalił Pulisic, strzelając gola na 4:2 dla Milanu.

Obrońca Diouf (4/1) jest zawieszony. Bramkarz Kolar (6/0), obrońca Sinyan (4/0) oraz pomocnicy Sevcik (15/0) i Zafeiris (17/2) są kontuzjowani.

Być może Milan powinien był zanotować wyższe zwycięstwo, biorąc pod uwagę rozwój meczu, ale tak czy inaczej nie będzie zbytnio zestresowany, ponieważ zasada bramek na wyjeździe już nie obowiązuje.

Kontynuowali dobrą passę po niewielkim zwycięstwie nad Empoli 1:0, utrzymując na razie drugą pozycję i nie będą w stanie zbytnio zmieniać składu przed tym meczem.

Pomocnik Pobega (9/0) cały czas zmaga się z kontuzją. Prawy obrońca Florenzi (24/0) jest zawieszony.

Pierwszy mecz był dość ciekawy i emocjonujący, i tym razem nie powinno być inaczej. Logicznie rzecz biorąc, Milan jest faworytem, ​​ale w obronie nie jest solidną drużyną, co Slavia udowodniła już w pierwszym meczu. Gospodarze po raz kolejny powinni wykazać się skutecznością, nie mając nic do stracenia i na pewno są w stanie rozegrać kolejne ciekawe spotkanie.