Sprawdź nasz typ dnia na mecz Śląsk Wrocław – Widzew Łódź, rozgrywany w ramach polskiej Ekstraklasy, w sobotę 2 marca 2024 roku, o godzinie 17:30.

Śląsk wręcz katastrofalnie rozpoczął rundę wiosenną, bowiem w 3 pierwszych kolejkach po przerwie zimowej, zdołał wywalczyć tylko punkt, w bezbramkowo zremisowanym ostatnio meczu na wyjeździe z Lechem Poznań. Wcześniej Śląsk przegrał ze Stalą Mielec u siebie 0:1, a także z Pogonią Szczecin, również na własnym boisku 0:1.

Przypomnijmy, że drużyna z Wrocławia przezimowała na fotelu lidera, ale w tym momencie ma już tyle samo punktów co prowadząca Jagiellonia oraz przewagę 2 oczek nad Lechem Poznań.

Widzew w środku tygodnia po horrorze w Krakowie, odpadł z dalszej rywalizacji w Pucharze Polski z Wisłą, przegrywając po dogrywce 2:1, tracąc decydujące gole w doliczonym czasie gry w drugiej połowie oraz w 119 minucie dogrywki.

W lidze Widzew ma za sobą małą serię 2 zwycięskich meczów z rzędu, pokonując 3:1 Górnika Zabrze u siebie oraz 0:2 ŁKS w derbach Łodzi.

W tabeli Widzew jest na 9 pozycji z dorobkiem 28 punktów po 22 kolejkach, a ich przewaga nad strefą spadkową wynosi 6 punktów.

Śląsk trafia na podmęczonego rywala grającego wyczerpujący mecz w Pucharze Polski, więc możliwość przełamania i w końcu zapisania 3 punktów jest bardzo duża. Uważam, że Widzew być może zadowoli się dwoma poprzednimi wygranymi i lekko spuści z tonu, więc wygrana Śląska przed własną publicznością wydaje się bardzo prawdopodobna.