Sprawdź nasz typ dnia na mecz Senegal – Kamerun, rozgrywany w ramach Pucharu Narodów Afryki, w piątek 19 stycznia 2024 roku, o godzinie 18:00.

Senegal nie miał trudnego zadania, pokonując Gambię 3:0 w pierwszej kolejce rozgrywek.

Gueye strzelił pierwszego gola już w czwartej minucie, a goście nadal przeważali, a mecz stał się jeszcze łatwiejszy, gdy pod koniec pierwszej połowy przeciwnik zaczął grać o jednego zawodnika mniej.

To tylko umocniło senegalską drużynę w jeszcze większej dominacji na boisku, potwierdzając zwycięstwo dzięki dwóm golom Camary w 52. i 86. minucie.

Obrońca Sabaly (32/1, Betis) najprawdopodobniej również nie zagra w drugiej kolejce. Obrońca Abou Cisse (16/1, Adana), pomocnicy Joseph Lopy (7/0, Angers), Dion Lopy (3/0, Almeria) oraz napastnicy Diedhiou (27/11, Granada) i Diallo (7/2, Metz) tym razem nie zostali zaproszeni na turniej.

Kamerun miał mnóstwo problemów w pierwszym meczu z Gwineą, zdobywając tylko punkt, w meczu zremisowanym 1:1.

Gwinejczycy strzelili pierwszego gola w 10. minucie za pośrednictwem Bayo, będąc lepszym w pierwszej połowie, ale gdy ich zawodnik Kamano został wykluczony tuż przed przerwą, w dalszej części meczu byli po prostu zbyt pasywni.

Magri wykorzystał okazję na początku drugiej połowy i wyrównał, jednak Kamerun nie był w stanie zaprezentować więcej konkretów i całkowicie odwrócić wyniku.

Obrońcy Nkolou (83/2, Gaziantep), Fai (56/0, Radnicki Nis), pomocnicy Kunde (39/1, Atromitos), Gouet (25/0, Mechelen) i napastnicy Choupo-Moting (73/20, Bayern ), Bahoken (22.04., Kasimpasa) i Mbeumo (14.3., Brentford) opuszczą ten turniej w porównaniu z poprzednimi meczami. Napastnik Aboubakar (99/37, Besiktas) również opuści mecz drugiej kolejki.

Kamerun miał już problemy z Gwineą i trudno wyobrazić sobie, że będą bardziej konkurencyjni w stosunku do Senegalu.

Senegalczycy pozostają jednym z faworytów wygrania turnieju i mają prawdopodobnie jeden z najsilniejszych, ofensywnych składów w rozgrywkach. Kamerun ma indywidualną jakość, ale daleko mu do niezawodności w defensywie, aby wyjść tutaj z pozytywnym wynikiem.