Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sassuolo – Fiorentina, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w sobotę 6 stycznia 2023 roku, o godzinie 20:45.

Sassuolo grało defensywie na wyjeździe z AC Milan, ale nie pomogło im to zbytnio, ponieważ w ubiegłą sobotę wieczorem i tak ponieśli niewielką porażkę 1:0.

Przez większą część meczu grali zdyscyplinowani w obronie, wykorzystywali trochę kontrataków do tworzenia niezłych okazji, ale mimo to w 59. minucie stracili bramkę po trafieniu Pulisica. Pomimo większej ilości otwartej gry w ciągu ostatnich trzydziestu minut, nie udało im się zdobyć gola w mniej interesującym meczu, niż się spodziewano.

Sassuolo zdobył obecnie tylko jeden punkt w poprzednich pięciu rundach Serie A.

Lewy obrońca Vina (15/0), pomocnicy Racic (8/0), Obiang (1/0) i napastnik Defrel (9/0) powinni nadal pauzować.

Fiorentina nie błyszczała zbyt dobrze w swoim poprzednim meczu u siebie w ubiegły piątkowy wieczór, ale mimo to zdołała zdobyć trzy punkty w wygranym 1:0 meczu z Torino.

Właściwie to Torino wyglądało nieco groźniej w pierwszej połowie, ale Violla podkręciła tempo w drugiej połowie, kiedy było to najbardziej potrzebne i objęła decydujące prowadzenie w 83. minucie dzięki Ranieriemu.

Fiorentina ma obecnie naprawdę przyzwoitą passę, mając na koncie cztery zwycięstwa z ostatnich pięciu rund Serie A i tracąc zaledwie trzy punkty do trzeciego w tabeli AC Milanu.

Kontuzjowany pozostaje prawy obrońca Dodo (5/0), podobnie jak pomocnik Castovilli i napastnik Gonzalez (13/6).

Sassuolo lubi atakować przed własną publicznością i po tak słabej serii z pewnością chce teraz wyglądać bardziej agresywnie. Na ich nieszczęście w obronie są raczej zawodni, a Viola z pewnością ma duże szanse na zdobycie trzech punktów.