Sprawdź nasz typ dnia na mecz Santander – Real Valladolid, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w sobotę 11 listopada 2023 roku, o godzinie 16:15.

Racing Santander nie mógł zdziałać więcej w przegranym meczu 3:1 na wyjeździe z Alcorcon w zeszłą niedzielę wieczorem. Wydawali się pasywni i szybko stracili bramkę, nie będąc w stanie odpowiedzieć przez całą pierwszą połowę.

Mimo że wydawali się znacznie bardziej konkretni i posiadali piłkę w drugiej połowie, nie wystarczyło to, aby w pełni rywalizować, pokazując słabe punkty w obronie, jak zwykle ma to miejsce na wyjazdach. Bramka zdobyta przez Aranę w 85. minucie była honorowym trafieniem już przy stanie 3:0, dla gospodarzy.

W tym meczu nie powinni martwić się nowymi kontuzjami.

Valladolid był niewielkim faworytem w domowym starciu z Teneryfą, ale w pełni uzasadnił swoją rolę po zwycięstwie 2:0 w ubiegłe sobotnie popołudnie. W pierwszej połowie nie byli tak pewni siebie, gdy zagrozili bramce rywali zaledwie kilka razy, ale w drugiej połowie zareagowali znacznie lepiej i wyglądali na naprawdę dominujących w porównaniu z przeciwnikami.

Monchu wyprowadził ich na prowadzenie w 64 minucie i chociaż stworzyli sporo okazji, musieli poczekać do drugiej minuty doliczonego czasu gry, aby przypieczętować zwycięstwo. Było to ich piąte z rzędu zwycięstwo u siebie, ponieważ w dalszym ciągu mają słabsze wyniki na wyjazdach, ale teraz na szczęście dla nich nie spotkają się z rywalem, który będzie mocno defensywny.

Gościom brakuje obrońcy Sancheza (jak dotąd bez występu), pomocnika Kenedy’ego (12/0) i napastnika Marcosa Andre (6/2).

Racing Santander wkracza w tę fazę, w której musi zareagować znacznie lepszym występem przed własną publicznością. Jak dotąd na własnym stadionie byli dość agresywni i wydaje się, że są w stanie to zrobić, przynajmniej jeśli mówimy o ofensywnej części gry.

Tym razem jednak czekają na zespół z Valladolid w naprawdę dobrym momencie i bardzo mocnym ofensywnie. Tym samym musi nas czekać bardzo ciekawy mecz i miejmy nadzieję, że obie drużyny znajdą sposób na zdobycie gola.