Sprawdź nasz typ dnia na mecz Rotherham – Blackburn, rozgrywany w ramach angielskiej Championship, w sobotę 12 sierpnia 2023 roku, o godzinie 16:00.

Rotherham został całkowicie zdominowany w pierwszej rundzie nowego sezonu, na wyjeździe ze Stoke, ponosząc porażkę 4: 1 w starciu, które zostało już rozstrzygnięte w pierwszej połowie, kiedy stracili trzy bramki.

Różnica klas była tym razem oczywista, ponieważ Rotherham może być zadowolony z faktu, że tempo w drugiej połowie spadło, a Stoke wyglądał na zadowolone z wyniku.

Brakować im będzie zawieszonego pomocnika Cafu (1/0), kontuzjowanego obrońcy Peltiera (1/1), lewego obrońcy Fergusona i napastnika Eavesa. Obrońca Hall i defensywny pomocnik Lindsay nie są pewni występu.

Blackburn przystępuje do tego spotkania po zaciętym boju u siebie z West Brom, w którym udało im się zdobyć trzy punkty w wygranym meczu 2:1.

Markanday i Leonard zaskoczyli gości golami w ciągu dwóch minut w pierwszej połowie. Mecz chwilami wyglądał na wyrównany, ale Blackburn wyglądał ostrzej w ataku.

Goście muszą radzić sobie bez ofensywnych graczy: Sigurdssona, Gallaghera i napastnika Vale.

Rotherham już teraz wydaje się drużyną, która będzie miała problemy z utrzymaniem się w Championship, podczas gdy Blackburn pokazało już spory potencjał w ataku i nie potrzebuje wiele, aby zdobyć bramkę. Goście mają wszelkie powody, by czuć się pewniej przed tym spotkaniem.