Sprawdź nasz typ dnia na mecz Rennes – Lille, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w sobotę 4 lutego 2023 roku, o godzinie 21:00.

Rennes zakończyło swój minikryzys ostatnim występem u siebie z drużyną ze Strasburga, kiedy w przekonujący sposób odnotowali zwycięstwo 3:0.

Gospodarze byli po prostu bardziej niebezpieczną drużyną od samego pocżątku meczu i wykorzystali swoje szanse z wyraźnie większą skutecznością, zdobywając dwa gole po strzałach Gouirim w pierwszej połowie meczu i potwierdzając swoje zwycięstwo kolejnym trafieniem Doue w 51 minucie.

Rennes zajmuje 5. miejsce w tabeli, mając pięć punktów mniej niż Lens, który zajmuje miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Pomocnik Majer (17/1) nie jest pewny występu. Odpadają z gry obrońcy Assignon (6/0), Traore (19/1), pomocnik Xeka (8/0) i napastnik Terrier (16/9).

Z drugiej strony, Lille nie zdołało spełnić roli mocnego faworyta w ostatnim meczu u siebie z Clermont, kiedy zdobyli tylko punkt w remisie 0:0.

Gospodarze przez większość czasu utrzymywali się przy piłce w tym starciu i mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale goście byli groźni poprzez kontry, co mogło łatwo zmienić kierunek tego spotkania.

Lille zajmuje 6. miejsce w tabeli, mając pięć punktów mniej niż ich przeciwnicy w nadchodzącym spotkaniu.

Gościom powinno brakować obrońcy Gudmundssona (5/0) i pomocnika Ounasa (13/1).

Jak widać z obecnej sytuacji w tabeli, obie strony mają tutaj coś do zrobienia, więc zdecydowanie potencjał ekscytującego starcia jest wysoki, przynajmniej w moich oczach.

Co więcej, ich skuteczność w tym sezonie jest więcej niż przyzwoita i byłoby naprawdę nierealistycznym stwierdzenie, że jeden z nich zakończy mecz z czystym kontem niezależnie od wyniku.