Sprawdź nasz typ dnia na mecz Reggina – Genoa, rozgrywany w ramach włoskiej Serie B, w poniedziałek 7 listopada 2022 roku, o godzinie 20:30.

Reggina przystępuje do tego starcia po zdobyciu punktu w ostatniej rundzie na wyjeździe z Cagliari, kończąc to starcie remisem 1:1, zdecydowanie zabrakło im więcej pewności siebie na rzecz lepszego wyniku.

Stracili gola na początku pierwszej połowy, ale zdołali odpowiedzieć i wyrównać za sprawą Gagliolo w 24 minucie, niestety dla nich, stracili impet po przerwie, ale mimo to udało im się wyjść z tego starcia, unikając porażki trzeci raz z rzędu.

Reggina zajmuje 5. miejsce w tabeli Serie B, mając o trzy punkty mniej w porównaniu do rywali w nadchodzącym starciu.

Obrońca Dutu, pomocnik Agostinelli i napastnik Galabinov pozostają długo nieobecni bez gry w tym sezonie.

Genoa zdecydowanie żałuje swojego ostatniego meczu u siebie z mocno niedocenioną Brescią, zzdobywając tylko punkt w remisie 1:1.

Gospodarze strzelili pierwszego gola za sprawą Jagiełły w 31. minucie, ale czerwona kartka w 77 minucie spowodowała poważne problemy, w wyniku których tuż przed gwizdkiem na zakończenie meczu stracili wyrównującego gola.

Niemniej jednak Genua wygląda na mocną w tym sezonie, ponieważ zajmuje drugie miejsce w tabeli, z pięcioma punktami mniej niż liderzy z Frosinone.

Goście nie mogą liczyć na defensywnego pomocnika Badelja (8/0) z powodu zawieszenia. Kontuzjowani są defensywny pomocnik Ilsanker (6/0) oraz pomocnik Sturaro, który i tak nie grał jeszcze w tym sezonie. Obrońca Pajac (10/0) ​​nie jest pewny gry.

Jak wspomniałem powyżej, Genua prezentuje się całkiem nieźle w tym sezonie, a biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy, są dobrymi kandydatami do awansu.

Jeśli zagrają z pełnym zaangażowaniem, goście są w stanie zdobyć kolejną trójkę lub przynajmniej zbliżyć się do niej, gdyż ich forma poza domem jest jak na razie praktycznie idealna.