Sprawdź nasz typ dnia na mecz Real Sociedad – Mallorca, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w sobotę 21 października 2023 roku, o godzinie 14:00.

Real Sociedad w poprzedniej kolejce przegrał na wyjeździe po bardzo zaciętym meczu z Atletico Madryt 2:1. Gospodarze prowadzili od 22 minuty, po golu Lino, ale gracze Sociedad zdołali wyrównać w drugiej połowie za sprawą Oyarzabala. Ostatnie słowo należało jednak do Atletico Madryt, któremu 3 puntky zapewnił Griezmann wykorzystując rzut karny w 89 minucie gry.

Tym sposobem Sociedad przerwał bardzo dobrą serię 4 kolejnych zwycięskich meczów z rzędu.

W tabeli ligowej Real plasuje się na 6 pozycji z 15 punktami po 9 kolejkach.

Mallorca kontynuuje serię remisów. Ostatnim razem u siebie z Valencią 1:1, tym samym przedłużając serię spotkań bez rozstrzygnięcia do 3 oraz był to 4 kolejny mecz bez zwycięstwa dla tej drużyny.

W tabeli Primera Division, Mallorca zajmuje obecnie 15 pozycję z dorobkiem 8 punktów.

Real jest zdecydowanym faworytem tego spotkania, zwłaszcza grając bez własną publicznością. Gracze z Sociedad, na pewno będą chcieli zrehabilitować się za ostatnią porażkę i wrócić na zwycięską ścieżkę.