Sprawdź nasz typ dnia na mecz Real Sociedad – Cadiz, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w piątek 15 marca 2024 roku, o godzinie 21:00.

Real Sociedad ostatnim razem w meczu ligowym na wyjeździe pokonał w bardzo emocjonujacym meczu Granadę 2:3. Real przegrywał do przerwy 2:1, a dwa zwycięskie gole strzelił w ostatnich 10 minutach meczu.

Było to bardzo ważne zwycięstwo, a zarazem przełamanie dla Sociedad, ponieważ do tej pory mieli 4 mecze bez zwycięstwa, w tym 3 porażki, biorąc pod uwagę również Puchar Króla, oraz Ligę Mistrzów – z obu tych rozgrywek zostali wyeliminowani. W tabeli ligowej Sociedad zajmuje 6 pozycję, tracąc 10 punktów do kolejnej drużyny, i aż 12 do TOP4.

Cadiz również przełamało się w poprzednim meczu ligowym, sprawiając ogromną sensację, bowiem zgarnęli 3 punkty w meczu u siebie z Atletico Madryt. Cadiz wygrał 2:0, po golach Juanmi, w 24 oraz 64 minucie gry. Tym samym Cadiz przerwało serię aż 25 kolejnych meczów bez zwycięstwa.

W tabeli drużyna Cadiz zajmuje 18 miejsce, a więc w strefie spadkowej, tracąc do bezpiecznej pozycji 2 punkty.

Obie drużyny nie prezentują się ostatnio najlepiej, Cadiz ma ogromne problemy ze strzelaniem goli, a na wyjazdach zdarza im się to niezwykle rzadko. Myślę, że Real wygra ten mecz, ale nie będzie to nadzwyczajne widowisko.