Sprawdź nasz typ dnia na mecz Real Sociedad – Almeria, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, we wtorek 23 maja 2023 roku, o godzinie 19:30.

Real Sociedad przystępuje do tego spotkania w fantastycznych nastrojach, bowiem w poprzedniej kolejce udało mu się wygrać wyjazdowe spotkanie z nowym mistrzem Hiszpanii – Barceloną 1:2. Spotkanie to ułożyło się dla graczy z Sociedad wyśmienicie, bowiem już w 5 minucie do bramki gospodarzy trafił Merino. W drugiej połowie ( w 72 minucie) na 0:2 podwyższył Sorloth, a honorowe trafienie dla Barcelony zdobył w 90 minucie Lewandowski.

Sociedad zajmuje obecnie 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 65 punktów na 3 kolejki przed końcem sezonu, a ich przewaga nad kolejną drużyną wynosi 5 oczek.

Almeria również może ten sezon zapisać do udanych, bowiem jest na dobrej drodze do utrzymania w lidze. Aktualnie zajmuje 14 pozycję z 39 punktami, a ich przewaga na czerwoną strefą wynosi 4 punkty.

W poprzednim meczu Almeria wygrała bardzo ważne spotkanie z Majorką 3:0 u siebie i potwierdziła dobrą dyspozycję, ale tylko w meczach domowych. Na wyjazdach gracze Almerii, grają fatalnie. Ich bilans meczów poza domem w tym sezonie to 1 zwycięstwo, 5 remisów oraz aż 14 porażek.

Real Sociedad jest zdecydowanym faworytem tego meczu, i nic nie wskazuje na to, aby miał stracić punkty w konfrontacji z Almerią. Gospodarze mają większą determinację, aby zapisać cenne 3 punkty w walce o TOP4 i Ligę Mistrzów na przyszły sezon, a Almeria jak już wspomniałem na wyjazdach gra po prostu katastrofalnie.