Sprawdź nasz typ dnia na mecz Real Oviedo – Burgos, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w sobotę 17 lutego 2024 roku, o godzinie 16:15.

Real Oviedo zagrał dobrze w meczu wyjazdowym ze Sportingiem Gijon, ale w ostatecznym rozrachunku przegrał 1:0.

Stracili gola już w drugiej minucie i przez cały mecz próbowali wrócić do gry, mając znacznie więcej posiadania piłki, ale nie udało im się tego wykorzystać.

Ta porażka przerwała ich passę ośmiu meczów bez porażki w Segunda Division, i z pewnością chcą tu odbić się i zdobyć 3 punkty, którcyh brakuje im do strefy Play-off. Będzie im brakować obrońcy Hernandeza (4/0) oraz pomocników Luismiego (12/0) i Camarasa (10/2).

Burgos CF osiągnęło to, czego chciało, po zwycięstwie 2:0 u siebie nad Ferrol w zeszły weekend, po prostu zdobywając bramki, gdy było to konieczne, ale ogólnie nie zrobili na mnie wrażenia swoją grą.

Ojeda i Gonzalez strzelili gole już w pierwszej połowie i trzeba przyznać, że nie było to zgodne z przebiegiem meczu, podczas gdy w drugiej połowie Ferrol nadal był lepszy, ale tak naprawdę nie przełożyło się to na wynik.

Burgos traci obecnie zaledwie dwa punkty do strefy play-off, ale w dużym stopniu polega na występach u siebie i nie może oczekiwać zbyt wiele, jeśli nie poprawi znacząco swojej sytuacji na wyjeździe. Obrońcy Saveljich (8/0), Navarro (13/0) i napastnik Martin (23/1) są kontuzjowani.

Przed porażką z Gijon Real Oviedo prezentował całkiem przyzwoitą formę, a jego występy na własnym stadionie pozostają więcej niż przyzwoite. Burgos od czasu do czasu wygląda nieźle, ale na wyjazdach rozczarowuje, co stanowi doskonałą okazję dla Oviedo.