Sprawdź nasz typ dnia na mecz Real Madryt – RB Lipsk, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, w środę 6 marca 2024 roku, o godzinie 21:00.

Rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu w Lipsku Real wygrał 1:0 po golu Diaza w 48 minucie. Obie drużyny w tym spotkaniu przede wszystkim nie chciały stracić gola, zabezpieczały tyły i grały dość defensywnie, dlatego mecz nie był zbyt interesujący.

W lidze Real zremisował poprzedni mecz wyjazdowy z Valencią 2:2, przegrywając do przerwy 2:1, ale po zmianie stron Real ruszył do ataku i udało im się odrobić straty po golu Viniciusa Juniora w 76 minucie gry.

W tabeli ligowej Real zajmuje pozycję lidera z przewagą 7 punktów nad Gironą.

RB Lipsk w poprzedni weekend wygrał swoje spotkanie w Bundeslidze, z Bochum na wyjeździe 1:4. Gol Wittka już w 7 minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, ale w 30 minucie zdołał wyrównać Olmo. Po zmianie stron Lipsk zagrał koncertowo, strzelając 3 kolejne gole.

W tabeli Bundesligi Lipsk plasuje się na pozycji 5, mając punkt straty do Borussii Dortmund, zajmującej 4 pozycję.

W tym meczu Lipsk nie ma nic do stracenia więc nie ma mowy grze obronnej, a drużyna na znana jest z dobrej gry ofensywnej, więc w połączeniu z naszpikowanym gwiazdami Realem możemy być świadkami niezwykle widowiskowego meczu.