Sprawdź nasz typ dnia na mecz RB Lipsk – Bayer Leverkusen, rozgrywany w ramach niemieckiej 1. Bundesligi, w sobotę 20 stycznia 2023 roku, o godzinie 18:30.

RB Lipsk ma wszelkie powody, aby czuć się niezadowolonym i rozczarowanym po porażce 0:1 u siebie z Eintrachtem Frankfurt.

W siódmej minucie stracili bramkę za sprawą Knauffa, ale od tego czasu zdominowali mecz i zasłużyli na coś więcej niż nudną bezbramkową porażkę. Z upływem czasu Lipsk był coraz lepszy, ale do zmiany wyniku nie doszło – drużyna zdecydowanie zasłużyła na co najmniej dwa gole w drugiej połowie

Środkowy obrońca Orban (3/0) pozostaje kontuzjowany. Pomocnik Haidara (10/0) ​​jest na wyjeździe z powodu obowiązków międzynarodowych.

Z drugiej strony Bayer Leverkusen kontynuował kapitalną grę którą prezentuje w tym sezonie, wygrywając 0:1 na wyjeździe z Augsburgiem w ubiegły weekend.

Trzeba przyznać, że goście zrobili w meczu o wiele więcej i zasłużyli na większą przewagę, jednak musieli czekać do samego końca, przypieczętowując zwycięstwo bramką Palaciosa w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Nie jest to wysoka wygrana, ale naprawdę był to kolejny świetny występ Bayeru, który na koncie ma już trzy zwycięstwa z rzędu i nadal prowadzi w tabeli z czterema punktami przewagi nad Bayernem.

Gościom zabraknie z powodu kontuzji prawego obrońcy Arthura (2/0) i napastnika Boniface (16/10). Środkowi obrońcy Tapsoba (14/0), Kossounou (15/1) i ofensywny Adli (11/1) są na wyjeździe na Puchar Narodów Afryki.

Leverkusen przystępuje do tego meczu w wielkim rozmachu i nie może sobie pozwolić na utratę punktów, mimo że czeka je jeden z najtrudniejszych meczów wyjazdowych w sezonie. Lipsk z pewnością będzie chciał odrobić straty po poprzedniej porażce, mając z pewnością jakość, która sprawi, że ten mecz będzie jak najbardziej interesujący. Żadna z drużyn nie powinien zadowolić się jednym punktem.