Sprawdź nasz typ dnia na mecz Raków Cz. – FC Kopenhaga, rozgrywany w ramach eliminacji Ligi Mistrzów UEFA, we wtorek 22 sierpnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Rakow może być zadowolony z tego, jak przebiega ich dotychczasowa droga do Ligi Mistrzów, odnosząc dwa niewielkie zwycięstwa w poprzedniej rundzie nad Arisem Limassolem. Po zwycięstwie u siebie 2:1 Raków na wyjeździe pokonał rywali 0:1.

Jedyny gol padł w 49. minucie za sprawą Tudora, co było lekkim zaskoczeniem, ponieważ Cypryjczycy byli tymi, którzy mocniej naciskali i mieli znacznie większe posiadanie piłki do tego momentu.

Środkowy obrońca Gryszkiewicz oraz pomocnicy Pestka i Lopez są kontuzjowani.

Z kolei Kopenhaga miała chyba jednego z najsilniejszych rywali, którzy odpadli do tej pory na ścieżce Mistrzów – Spartę Praga.

Po bezbramkowym meczu w Kopenhadze strona czeska okazała się dość silna i dominująca, ale także słaba z tyłu, ponieważ Kopenhaga wykorzystała swoje szanse w najlepszy możliwy sposób.

Po objęciu prowadzenia, które zdobyli w pierwszej minucie po golu Larssona, utrzymywali wynik do 80 minuty kiedy to Sparta doprowadziła do wyrównania. W dogrywce dwukrotnie dwukrotnie odrabiali straty, by ostatecznie wygrać w konkursie rzutów karnych.

Środkowy obrońca Khocholava, pomocnik Claesson (1/0) i napastnik Cornelius (1/0) są kontuzjowani.

Mimo że obaj mają do tej pory podobną ścieżkę, nie ma wątpliwości, że Kopenhaga miała silniejszych przeciwników i doskonale nabiera właściwej formy. Nie są tu zupełnymi faworytami, ale zdecydowanie powinni uzyskać bardziej satysfakcjonujący wynik w porównaniu z polską drużyną.