Sprawdź nasz typ dnia na mecz Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź, rozgrywany w ramach polskiej Ekstraklasy, w poniedziałek 11 grudnia 2023 roku, o godzinie 19:00.

Puszcza w poprzedniej kolejce zaprezentowała się bardzo dobrze i zgarnęła, niezwykle ważne z punktu widzenia utrzymania w lidze, trzy punkty, w meczu przeciwko Górnikowi Zabrze.

Puszcza wygrała 2:1, choć do przerwy przegrywała 0:1, po golu Yokota w 45 minucie z rzutu karnego. Po przerwie drużyna z Niepołomic odrobiła straty z nawiązką, zdobywając bramki w 54 oraz 71 minucie gry.

W tabeli Puszcza plasuje się na 16 pozycji z 16 punktami zdobytymi w 16 meczach. Ich strata do bezpiecznej pozycji to przed rozpoczęciem 18 kolejki – 1 punkt (Puszcza ma jeszcze mecz zaległy do rozegrania).

Widzew w środku tygodnia zapewnił sobie awans do ćwierćfinały Pucharu Polski, wygrywając na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:2.

W Ekstraklasie Widzew kompletnie zawiódł w poprzednim meczu, przegrywając aż 0:3 u siebie z Radomiakiem. Goście już do przerwy prowadzili 0:2, a w drugich 45 minutach dołożyli jeszcze bramkę po strzale Wolskiego w 74 minuciue meczu.

W tabeli Widzew zajmuje obecnie 10 pozycję z 22 punktami na koncie.

Lekkim faworytem tego meczu jest Widzew, ale nie sądzę, aby w meczu z Puszczą miał łatwe zadanie. Przewiduje raczej defensywne spotkanie z małą ilością sytuacji podbramkowych i tym samym małą ilością goli.