Sprawdź nasz typ dnia na mecz PSG – Real Sociedad, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, w środę 14 lutego 2024 roku, o godzinie 21:00.

PSG miało dość ciężką przeprawę w poprzednim meczu ligowym z Lille bo straciło bramkę po trafieniu Yaziciego w szóstej minucie, ale potem udowodniło swoją ofensywną jakość, szybko odrabiając straty po bramce Ramosa i samobójczym golu Alexsandro, oraz potwierdzili swoją wyższość w drugiej połowie.

Po przerwie byli już zdecydowanie lipsi, tworząc znacznie więcej i zasłużenie zdobywając trzeciego gola zdobytego przez Kolo Muaniego w 80. minucie.

Kontuzjowany jest bramkarz Rico, podobnie jak środkowi obrońcy Skriniar (16/0) i Kimpembe. Wątpliwości mają lewi obrońcy Kurzawa (1/0) i Mendes.

W zeszły weekend Real Sociedad doznał niewielkiej porażki u siebie z Osasuną 0:1, na co prawdopodobnie miał wpływ fakt, że kilka dni później wystąpi w Lidze Mistrzów.

Nie jest to jednak usprawiedliwienie dla ich słabych występów, gdyż nie wykazali się prawdziwą kreatywnością. Ale nie dotyczy to tylko tego meczu, ponieważ ich forma wyraźnie spadła po trzech kolejnych meczach bezbramkowych, co oznaczałoby, że w czterech ostatnich oficjalnych meczach nie zdobyli bramki.

Napastnik Oyarzabal (22/8) jest wątpliwy. Hiszpanom z pewnością zabraknie prawego obrońcy Odriozoli (4/0), lewego obrońcy Munoza (21/0), Tierneya (11/0) i napastników Fernandeza (11/2) i Beckera (2/0).

Real Sociedad gra nieźle w tym sezonie, pomijając ostatni brak ofensywnego wkładu w swoich meczach, ale to zadanie i tak powinno być dla nich po prostu za trudne.

Paryżanie mają niezbędne doświadczenie w tego typu starciach i choć sami nie są najpewniejszą drużyną w obronie, to już w pierwszym meczu powinni odnotować przekonującą przewagę.