Sprawdź nasz typ dnia na mecz Preston – Luton, rozgrywany w ramach angielskiej Championship, w środę 15 lutego 2023 roku, o godzinie 20:45.

Preston nie miał wielu okazji w poprzednim meczu na wyjeździe z Burnley w zeszły weekend, ponosząc porażkę 3:0 w niezbyt imponującym występie.

Stracili pierwszą bramkę już w piętnastej minucie, a przeze cały mecz wyglądali na pasywnych i po prostu nie sprostali zadaniu.

Była to ich druga porażka z rzędu i trzecia w ostatnich czterech meczach, a ich walka o awans wydaje się mieć coraz mniejsze szanse na powodzenie.

Gospodarze muszą sobie radzić bez zawieszonego, ofensywnego pomocnika Evansa (22/7), natomiast kontuzjowany pozostaje napastnik Riis (24/5).

Luton przystępuje do dzisiejszego spotkania po dość trudnym meczu na wyjeździe z Coventry, ale może być zadowolony z punktu zdobytego w zremisowanym meczu 1:1.

Gracze Luton objęli prowadzenie po golu Lockyera już w pierwszej minucie, ale stracili wyrównującą bramkę w doliczonym czasie pierwszej połowy. W drugiej części wyglądały nieco bardziej konkretnie, ale zabrakło im nieco więcej zdecydowania przy wykańczaniu akcji.

Był to ich pierwszy remis po trzech kolejnych zwycięstwach, zajmując teraz czwarte miejsce i zdecydowanie mają duże szanse na awans do baraży.

Prawy obrońca Drameh (2/0) nie jest pewny występu, natomiast kontuzjowani są środkowy obrońca Bradley (12/0) i ofensywny pomocnik Freeman (20/2).

Preston jest daleki od dobrej formy i nic nie zapowiada by nagle miało się to zmienić. Myślę, że jeśli jedna z drużyn ma zwyciężyć, z pewnością byłby to Luton, który jest znacznie bardziej pewny siebie i zorganizowany.