Sprawdź nasz typ dnia na mecz Polska – Argentyna, rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata 2022, w środę 30 listopada 2022 roku, o godzinie 20:00.

Będąca obecnie na pierwszym miejscu w grupie Polska, nie zaznała jeszcze smaku porażki i ma duże szanse na zdobycie przepustki do następnej fazy rywalizacji w Katarze.

polacy zagrali bardzo dobre spotkanie w poprzedniej kolejce z Arabią Saudyjską, wygrywając ten mecz 2:0 po golach Zielińskiego (39.) i Lewandowskiego (82.), ale trzeba powiedzieć, że ich przeciwnicy nie wykorzystali rzutu karnego w pierwsze części meczu.

Nastawienie Polaków do tego meczu będzie raczej nieco ostrożniejsze i defensywne, tymczasem przed meczem nie martwią się o nowe kontuzje.

Argentyńczycy zrehabilitowali się za katastrofę otwarcia w minioną sobotę z Meksykiem, kiedy zanotowali zwycięstwo 2:0, poprawiając swoją pozycję na 2. miejsce, ale nadal wszystkie scenariusze dotyczące ich losu są dość otwarte.

Zajęło im to trochę czasu, ale udało im się złamać piłkarzy Meksyku w 64 minucie za sprawą Messiego i usunąć wszystkie pytania dotyczące zwycięzcy w tym meczu po golu Fernandeza, który znalazł drogę do siatki w ostatnich minutach.

Bardzo podobny skład w porównaniu z poprzednim meczem spodziewany jest po Argentyńczykach.

Sprawy w tej grupie są nadal otwarte i wątpliwe jest, aby każda ze stron podejmowała niepotrzebne ryzyko, zwłaszcza biorąc pod uwagę stawkę tego meczu.

Zwycięstwo w nadchodzącym decydującym meczu jest marzeniem obu drużyn, ale inteligentne i ostrożne podejście, potencjalnie może mieć kluczowe znaczenie, i chociaż Argentyńczycy pozostają silnymi faworytami, nie będą chcieli doprowadzić do otwartej gry, więc biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, typowanie niewielkiej liczby bramek wygląda na najbezpieczniejszy zakład, zapewniający tym razem przyzwoity kurs.