Sprawdź nasz typ dnia na mecz Polska – Arabia Saudyjska, rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata 2022, w sobotę 26 listopada 2022 roku, o godzinie 14:00.

Polska przystępuje do tego starcia z posmakiem goryczy po meczu otwarcia z Meksykanami, kiedy potencjalnie mogli wyjść zwycięsko, ale zamiast tego zdobyli tylko punkt w remisie 0:0.

Pozwolili drużynie meksykańskiej mieć przewagę posiadania piłki, ale kilka razy okazali się niebezpieczni przez kontry, tracąc szansę na prowadzenie w 58 minucie, nie wykorzystując rzutu karnego.

Lewandowski ponownie powinien poprowadzić ich atak w wersji formacji 4-1-4-1. Nie mają nowych zmartwień związanych z kontuzjami.

Arabia Saudyjska zszokowała piłkarski świat do głębi, wygrywając z Argentyną w pierwszej kolejce 1:2, mając pewną dozę szczęścia po swojej stronie, ale nie mniej, pokazała świetną, inspirującą grę.

Stracili gola z rzutu karnego w pierwszej części, jednak wyszli z szatni nie mając nic do stracenia i we wczesnej fazie drugiej strzelili dwa gole za sprawą Al Shehri i Al Sawsari, ale trzeba powiedzieć, że Południowoamerykański zespół przez pełne dziewięćdziesiąt minut utrzymywał inicjatywę i na prawdę ciężko uwierzyć że przegrał ten mecz..

Obrońca Al Shahrani nie zagra, natomiast wątpliwy jest pomocnik Al Faraj, który w poprzednim meczu wcześnie opuścił boisko.

Sukces Arabii Saudyjskiej w meczu otwarcia to nie lada wyczyn, ale trudno sobie wyobrazić, by dwa razy z rzędu sprawili niespodziankę.

Polska jest niezaprzeczalnie lepsza, ale ma też problemy z kreatywnością i bardzo trudno tu mówić o otwartej grze, zwłaszcza po stronie Saudyjczyków, których urządza nawet remis.