Sprawdź nasz typ dnia na mecz Oulu – Ekenas, rozgrywany w ramach fińskiej Veikkausliiga, w sobotę 20 lipca 2024 roku, o godzinie 16:00.

Oulu otrząsnęło się po niespodziewanej porażce u siebie z SJK 1:2, odnosząc zwycięstwo 1:2 na wyjeździe z Lahti w zeszłą niedzielę.

Początek meczu nie był zbyt obiecujący, podobnie jak wejście w drugą połowę, kiedy stracili bramkę, ale gra stała się bardziej otwarta, goście ryzykowali więcej, ruszając do ataku, za co otrzymali dwa rzuty karne od 74. do 79. minuty, które wykorzystał Coffey.

Obrońca Abadid (14/0) nie jest pewny występu. Obrońca Forsstrom i napastnik Marquinhos (8/0) są kontuzjowani.

Ekenas został kompletnie zmiażdżony ostatnim razem, po haniebnej porażce 0:7 u siebie z Inter Turku w zeszły weekend.

Pierwsza połowa w której stracili dwa gole, nie była w ich wykonaniu jeszcze tak katastrofalna, jak dalsza część gry. Szczególnie stracili czujność w ostatnich piętnastu minutach, tracąc cztery gole w tym okresie, co przyniosło katastrofalny wynik.

Pomocnik Forsten-Kaufmann (11/3) nie zagra do końca sezonu.

Ekenas przerwał mini-seria dwóch zwycięstw z rzędu, i będzie chciał w tym meczu na pewno zrehabilitować się na ostatni katastrofalny występ. Podczas gdy Oulu i tak nie imponuje aż tak bardzo w obronie. Są faworytami do zdobycia trzech punktów, ale Ekenas nie będzie siedział cicho, korzystając z meczów wyjazdowych w ostatnich tygodniach.

DATA: 20 lipca 2024, godz. 16:00