Sprawdź nasz typ dnia na mecz Olympiakos Pireus – Cukaricki, rozgrywany w ramach eliminacji Ligi Europy UEFA, w czwartek 24 sierpnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Olympiakos nie miał w weekend zbyt trudnego zadania w krajowej lidze, ponieważ grał z Panserraikosem u siebie i już od czwartej minuty miał więcej jednego zawodnika.

Dominowali nad przeciwnikami, ale brakowało im naprawdę konkretnych okazji, gdyż zwycięstwo przyniosły gole Biela i El Arabi (z rzutu karnego) w ostatnich trzydziestu minutach.

Kontuzjowany będzie lewy obrońca Leidner, prawy obrońca Androutsos, ofensywny pomocnik Fadiga i napastnik Hassan. Prawy obrońca Rodinei jest zawieszony.

Cukaricki nie mają najlepszego początku sezonu, otwierając go zwycięstwami nad Radnicki Nis i Radnicki Kragujevacem, jednak w dwóch ostatnich rundach nie udało im się zwyciężyć.

Stracili punkty u siebie remisując 2:2 starcie z Javorem i zostali zmiażdżeni na wyjeździe z beniaminkiem IMT 3:0 w zeszły piątkowy wieczór, zwalniając także trenera przed tym meczem.

Środkowy obrońca Jovanovic i skrzydłowy Ndiaye (4/1) są kontuzjowani.

Mimo że Olympiakos nie błyszczał jak dotąd w dwumeczu z Genk, ani w meczu inaugurującym w lidze krajowej, to starcie stanowi doskonałą okazję do podniesienia morale drużyny i wzmocnienia się we właściwy sposób. Drużynie Cukaricki daleko do najlepszych czasów, a nawet gdyby tak było, to po prostu brakuje im indywidualnej jakości, aby tym razem dorównać przeciwnikowi.