Sprawdź nasz typ dnia na mecz Nurnberg – Dusseldorf, rozgrywany w ramach niemieckiej 2. Bundesligi, w sobotę 2 grudnia 2023 roku, o godzinie 13:00.

Nurnberg poniósł dość sromotną porażkę w poprzedniej kolejce, odwiedzając Karlsruher, przegrywając 4:1.

Ich przeciwnicy strzelili gola już w pierwszej minucie, nadal stwarzając większe zagrożenie w kontratakach. Nurnberg wyrównał w 61 minucie, ale reszta spotkania należała do drużyny Karlsruher, która jeszcze trzykrotnie znalazła drogę do bramki rywala.

Obecnie gracze Nurnberg tracą pięć punktów do trzeciego w tabeli Holstein Kiel i na razie nie mogą aktywnie przystąpić do walki o awans.

Pomocnik Castrop (11/1) jest zawieszony, kontuzjowani pozostają środkowi obrońcy Schindler, Lawrence (3/0), lewy obrońca Handwerker (9/2) i ofensywny pomocnik Hungbo (5/0).

Fortuna Dusseldorf świetnie rozpoczęła mecz z Schalke, strzelając trzy gole za sprawą Wemeija (2) i Klausa w pierwszych trzydziestu minutach, co dało imponujące trzybramkowe prowadzenie w ubiegły sobotni wieczór.

Goście wyglądali znacznie lepiej w drugiej połowie, doprowadzając do wyniku 4:3 po 75 minutach, ale stawiając wszystko na atak nadziali się na kontrę, która zakończyła się bramką na 5:3, dla Dusseldorf.

Dzięki temu zwycięstwu przełamali mini-negatywną passę dwóch porażek i do trzeciego w tabeli Holstein Kiel tracą zaledwie dwa punkty.

Środkowi obrońcy de Wijs (13/2), Hoffmann (5/1), prawy obrońca Zimmermann (10/1) i defensywny pomocnik Sobottka (7/0) pozostają poza grą z powodu kontuzji.

W tym przypadku nie ma faworyta, gdyż obaj w dalszym ciągu poszukują nieco lepszej formy i dalszej poprawy, która mogłaby doprowadzić ich do prawdziwej walki o czołową trójkę. Nurnberg nie ma innego wyjścia, jak tylko przyjechać tutaj by atakować, po poprzedniej porażce u siebie, podczas gdy Dusseldorf pozostaje jedną z najniebezpieczniejszych drużyn w ataku i najwyraźniej brakuje mu presji na wyjazdach.

Ciekawy mecz przed nami, gdyż żadna z drużyn nie powinna zadowolić się jednym punktem.