Sprawdź nasz typ dnia na mecz Nottingham Forest – Brighton, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w sobotę 25 listopada 2023 roku, o godzinie 16:00.

Pomimo porażki na wyjeździe z West Hamem 3:2, gracze Nottingham Forest pokazali pewne pozytywne oznaki w swojej grze.

Stracili bramkę już na początku meczu, ale ogólnie pokazali więcej w pierwszej połowie i zasłużenie wyrównali dzięki Awoniyi, a w 63. minucie uzyskali prowadzenie dzięki Elangi, ale od tego czasu byli dość pasywni. Gracze West Ham zaczęli wyglądać znacznie lepiej i podeszli do meczu znacznie poważniej, a obrona Nottingham łatwo zawaliła się w ciągu następnych trzydziestu minut.

Z dość pozytywnym bilansem 3-4-5 pozostają osiem punktów nad strefą spadkową, co jest dla nich więcej niż satysfakcjonującą sytuacją.

Środkowy obrońca Felipe jest od dawna nieobecny, a kontuzjowani pozostają także prawy obrońca Montiel (4/0) i pomocnik Hudson-Odoi (4/1). Środkowy obrońca Murillo (6/0) stoi na razie pod znakiem zapytania.

Brighton miało wszelkie szanse, aby zakończyć mecz zwycięstwem u siebie z Sheffield United i było zdecydowanym faworytem, ​​ale zdołało wywalczyć tylko punkt w remisie 1:1.

Nie trzeba dodawać, że to Brighton wyglądało lepiej i miało w całym starciu więcej sytuacji, w szóstej minucie objęło prowadzenie po strzale Adingra, ale w kolejnej fazie nie udało im podwyższyć rezultatu. Mało tego, od 69. minuty grali o jednego zawodnika mniej, a goście wyrównali kilka minut później po samobójczej bramce Webstera.

Był to szósty mecz z rzędu bez zwycięstwa dla Brighton, ale mimo że nie wygrali, pokazali naprawdę przyzwoitą grę.

Pomocnik Dahoud (8/0) jest zawieszony. Kontuzjowani pozostają środkowy obrońca Dunk (11/1), lewy obrońca Estupinan (6/1), prawy obrońca Lamptey (4/0), Milner (7/0), pomocnik March (7/3), napastnik Welbeck ( 8/1).

Brighton nie zawsze zdobywa odpowiednie wyniki, ale tutaj pozostaje znacznie lepszą drużyną. Indywidualnie jeszcze bardziej. Znów nie będzie to dla nich łatwe zadanie, ale jeśli któraś z drużyn ma zwyciężyć, to na pewno Brighton.
Pokazują znacznie więcej w ataku, a Nottingham Forest powinno mieć naprawdę trudności z dorównaniem im i odpowiedzieć w ten sam sposób.