Sprawdź nasz typ dnia na mecz Nice – Montpellier, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w piątek 8 marca 2024 roku, o godzinie 21:00.

Nicea po fantastycznej formie od początku sezonu i wysokim miejscu w czubie tabeli, teraz wpadła w dołek formy i zaliczyła 5 kolejnych meczów ligowych bez zwycięstwa, notując w tym czasie 2 remisy oraz 3 porażki.

W poprzednim meczu gracze z Lazurowego Wybrzeża, przegrali na wyjeździe z Toulouse 2:1, prowadząc co prawda od 8 minuty meczu po golu Moffiego, ale druga połowa w ich wykonaniu była katastrofalna, co przełożyło się na 2 stracone gole w przeciągu 4 minut.

W tabeli Nicea plasuje się już na 5 pozycji z dorobkiem 40 punktów po 24 kolejkach, a ich strata do TOP3 wynosi 2 punkty.

Montpellier również nie może złapać odpowiedniego rytmu gry, bowiem w ostatnich 8 meczach w Ligue 1, tylko raz zdołali wygrać ze słabiutkim Metz 3:0 u siebie, a poza tym zanotowali 3 remisy oraz 4 porażki.

W ligowym zestawieniu zajmują miejsce w strefie barażowej o utrzymanie, tracąc 1 punkt do bezpiecznej pozycji.

Nice na pewno będzie chciało wrócić jak najszybciej na zwycięską ścieżkę, i dopisać w końcu do swojego konta jakże cenne 3 punkty. Jeśli chodzi o przeciwnika, to trafili na niezbyt wymagającą drużynę, więc myślę, że zmotywują się na ten mecz bo taka okazja na przełamanie może się szybko nie trafić.