Sprawdź nasz typ dnia na mecz Napoli – AC Milan, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, we wtorek 18 kwietnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Napoli jest zmuszone odrabiać straty po pierwszym wyjazdowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ponieważ nie udało im się stanowić większego zagrożenia w pierwszym meczu ćwierćfinału, przegrywając ten mecz na San Siro 1:0.

Stracili jedynego gola w tym klasyku w 40 minucie gry, starając się zapewnić odpowiedź w kontynuacji, jednak brak kreatywności i brak jednego zawodnika na boisku od 74 minuty nie pozwoliły im pokazać pełnego potencjału.

Z powodu kontuzji zabraknie napastnika Simeone (19/3), natomiast pomocnik Zambo Anguissa (28/2) i obrońca Kim (29/2) pozostają zawieszeni.

Rossoneri stworzyli dobre fundamenty pod kolejny etap rozgrywek Ligi Mistrzów dzięki zwycięstwu nad Napoli w zeszłą środę, ale przed nimi prawdziwy test i najprawdopodobniej jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie dla nich.

Jak wcześniej wspomniano, strzelili tylko jednego gola po strzale Bennacera w późnej fazie pierwszej części, mając szansę na prawdopodobnie bardziej przekonujący wynik, ponieważ grali z zawodnikiem więcej na boisku w ostatnich szesnastu minutach, ale stawka była po prostu zbyt wysoko, aby całkowicie się otworzyć i powalczyć o kolejne trafienie.

Napastnik Ibrahimovic (4/1) nie zagra w drużynie gości.

Powrót na własny stadion powinien zapewnić zastrzyk adrenaliny faworyzowanemu Napoli, ponieważ ich występy w Europie w tym sezonie są prawie idealne, co jest więcej niż wystarczające, by wzbudzić strach w każdej drużynie.