Sprawdź nasz typ dnia na mecz Nantes – Lens, rozgrywany w ramach Pucharu Francji, w środę 1 marca 2023 roku, o godzinie 18:15.

Nantes boryka się ostatnio z pewnymi problemami, ponieważ nie udało im się odnotować pozytywnego wyniku w ostatnich czterech meczach we wszystkich rozgrywkach, przegrywając ostatni mecz u siebie z Rennes 0:1.

Gospodarze stracili jedyną bramkę w tym starciu po strzale Doku w 20 minucie meczu, mając mnóstwo czasu na odpowiedź, ale mimo tego, że byli bardziej niebezpieczni, nie udało im się zdobyć upragnionego gola.

Nantes zajmuje 13. miejsce w tabeli Ligue 1, mając siedem punktów więcej niż Ajaccio, które okupuje strefę spadkową.

Brakuje obrońców Traore (9/0) i Pallois (16/0) oraz pomocnika Merlina (16/0).

Lens zaliczył niewielką wpadkę w ostatnim spotkaniu na wyjeździe z Montpellier, kiedy nie udało im się uzasadnić roli faworyta i zdobyli tylko punkt w zremisowanym meczu 1:1.

Zdobyli pierwszą bramkę na początku spotkania – w 4 minucie meczu po strzale Fulginima, utrzymując przewagę do 59 minuty, kiedy stracili wyrównującego gola, kontrolując to spotkanie, ale po prostu nie robiąc wystarczająco dużo, aby zadać ostateczny cios.

Lens zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli, mając niezłą szansę na wejście do Ligi Mistrzów w tym sezonie.

Goście muszą radzić sobie bez bramkarza Farineza, obrońcy Fortesa (1/0), pomocnika Cabota (11/0) oraz napastników Claude-Maurice (13/2), Saidema (17/5) i Buksy (4/0).

Puchar Francji to sprawa prestiżowa, a na tym etapie rozgrywek żadna ze stron nie chce doznać porażki, nie mówiąc już o jakimś upokorzeniu.

Lens wykonuje w tym sezonie wspaniałą robotę i dość mocno trzyma etykietę mocnego faworyta w tym spotkaniu, ale mimo to motywacja i chęć zwycięstwa są również obecne u gospodarzy, zdecydowanie dając im szansę walki z przeciwnikiem, który ma miejsce na poprawę swoich poczynań w defensywie.