Sprawdź nasz typ dnia na mecz Moreirense – Casa Pia, rozgrywany w ramach Liga Portugal, w poniedziałek 8 stycznia 2024 roku, o godzinie 21:15.

Moreirense było lekkim faworytem na wyjeździe z Vizelą, ale nie udało im się sprostać tej roli w dość nieciekawym meczu, który dwa tygodnie temu zakończył się bezbramkowym remisem.

Mimo to można ten wynik uznać za pozytywny, ponieważ pozostają niepokonani od dziesięciu meczów w Liga Portugal, nadal plasując się tuż poniżej europejskich pozycji w tabeli.

Grali dość głęboko w obronie i wyglądali na dość pewnych siebie, wykonując kilka ciekawych ataków, a pod koniec meczu pozostawali coraz bardziej pasywni, gdy najwyraźniej zadowolili się jednym punktem.

Obrońca Sylla i napastnik Infande pozostają długoterminowo nieobecni, nie grając dotychczas w sezonie.

Z kolei Casa Pia nie zdołała ugrać żadnego punktu, po porażce u siebie z Bragą 1:3 w ubiegłą sobotę.

Ogólnie rzecz biorąc, w porównaniu do przeciwników zachowywali się nieco pasywnie, ale pierwsza połowa nie była zbyt interesująca, a Casa Pia miała po zmianie stron nieco więcej okazji.

Moutinho wyprowadził Bragę na prowadzenie na początku drugiej połowy i choć Casa Pia odpowiedziała po rzucie karnym wykorzystanym przez Claytona w 74 minucie, to goście w ostatnich piętnastu minutach wyglądali znacznie lepiej i zasłużenie przypieczętowali zwycięstwo dzięki golom Banza i Zalazara.

Pomocnik Beni (13/0) jest na wyjeździe z powodu obowiązków międzynarodowych, natomiast kontuzjowany pozostaje napastnik Kiki, który i tak jeszcze nie grał. Wątpliwy pozostaje prawy obrońca Geraldes (11/0).

Moreirense podchodzi do meczów u siebie ze znacznie większą pewnością siebie i nie boi się grać znacznie bardziej ofensywnie. Casa Pia wygląda na ogół żywo i dość groźnie na wyjazdach, nawet jeśli nie osiąga pozytywnych wyników, i nie ma powodu, aby ten mecz był inny.