Sprawdź nasz typ dnia na mecz Manchester United – Leeds, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w środę 8 lutego 2023 roku, o godzinie 21:00.

Manchester przystępuje do tego spotkania w bardzo dobrych nastrojach, ponieważ ich forma już od dłuższego czasu utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. W poprzedniej kolejce Premier League, Czerwone Diabły pokonały u siebie Crystal Palace 2:1.

Do przerwy Manchester prowadził 1:0 po golu Fernandesa w 7 minucie z rzutu karnego. Na 2:0 podwyższył Rashford w 62 minucie. Nieco nerwowości wkradło się w poczynania gospodarzy od 70 minuty, kiedy to z boiska wyleciał Casemiro, ale mimo to udało im się dowieźć zwycięstwo do końca.

W tabeli Manchester plasuje się na 3 pozycji ze stratą 8 punktów do liderów – Arsenalu Londyn.

Leeds musi się w tym sezonie mocno napracować, aby zachować byt w Premier League. Zajmują oni bowiem miejsce tuż nad strefą spadkową, z dorobkiem 18 punktów po 20 meczach, tyle samo co zagrożony spadkiem Everton, który ma do rozegrania, jeden mecz zaległy.

W poprzedniej kolejce gracze Leeds, bardzo słabo zaprezentowali się w meczu wyjazdowym przeciwko Nottingham i przegrali to spotkanie 1:0, po golu Johnsona w 14 minucie meczu.

Leeds musi zaciekle bić się w każdym meczu o jakąkolwiek zdobycz punktową, by jak wspomniałem utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Będzie im dzisiaj niesamowicie trudno nawet o remis, bowiem Manchester jest rozpędzony i w bardzo dobrej dyspozycji. Tak czy inaczej zapowiada nam się bardzo ciekawe stracie, w którym na pewno nie zabraknie bramek.